Розробка сайту на OpenCart

OpenCart - це система управління сайтом, з відкритим програмним кодом, яка має базовий функціонал для ведення онлайн продажів товарів. Система активно розвивається з 2010 року, має широке комьюніті розробників, велику базу готових платних та безплатних модулів. Опенкарт активно використовується для малого та середнього бізнесу в Україні та легко модифікується за потребами замовника.

Переваги та недоліки Opencart

Розробка сайта на Опенкарт - недорого

На сайті Opencart кожен бажаючий може скачати базову версію абсолютно безкоштовно, а також знайти безкоштовні модулі, як на форумах по опенкарт та офіційному маркетплейсі.

В любому випадку для роботи з сайтом на платформі OpenCart, потрібно купувати платні та ліцензійні модулі (за правило з закритим до редагування кодом), наприклад: українізація та русіфікація сайту, зручна корзина, актуальні способи доставки та платіжні системи, купити в один клік, фільтр товарів та інші. Окрім вартості самих модулів, в деяких випадках для встановлення, потрібно враховувати вартість послуг програміста.

Розробки дизайну сайту на опенкарт або доопрацювання сайту на opencart потребує участі програміста, та займає найбільшу частину бюджету. Дійсно бюджтений інтернет-магазин на опенкарт можливо розробити лише на базі готового шаблону тоді оплата буде лише за встановлення системи та налашатування.

Широкий функціонал та бібліотека готових OpenCart

Із коробки Опенкарт має досить широкий функціонал для ведення номенклатури, створення інформаційних сторінок, розділення прав користувачів, управління структурою та проводити глобальні налаштування системи. На опенкарт існує багато готових розширень, які в більшості випадків власник сайту може легко та безоплатно встановити.

Стандартних можливостей та розширень за рахунок готових модулів може не вистачати власнику бізнеса, в такому разі потрібно виконувати індивідуальні технічні доопрацювання опенкарт. Бюджет на такі доопрацювання залежить від досвіду програміста, який буде їх виконувати. Варто враховувати, що вартість екслюзивних доопрацювать може рахуватися в десятках тисяч гривень.

Потрібно бути обережним, так як існує багато модулів та розширень, які можуть на сайт занести вірус, після чого може трапитись, що сайт стає непрацездатним, або з нього систематично буде стягуватись інформація, наприклад про клієнтів. Тому з встановленням такого ПО слід бути максимально обережним.

Можливість любих доопрацювань системи

З однієї сторони опенкарт можна доопрацювати, як завгодно, але такі доопрацювання не завжди вигідні власнику сайта. Розробка сайту на опенкарт, полягає в швидкій та бюджетній розробці.
Якщо опрацьовувати опенкарт під свої потреби можуть виникнути конфлікти в роботі модулів та іншого функціоналу, іноді сайти в яких багато індивідуальних доопрацювань взагалі простіше, дешевше і швидше переписати з нуля. Все залежить від досвіду розробників, які його доопрацьовують та якості їх роботи.

Можна працювати з фриласерами та любими іншими підрядниками

Опенкарт має широку популярність у багатьох розробників, досвідченого програміста легко знайти на фрилансі або знайти підрядника в пошуковій системі. Наприклад на фрилансі, є сотні програмістів, які можуть виконати дрібні правки опенкарт, за побажаннями замовника.

При роботі з разними підрядниками, якість роботи сайти та самого коду сайту може погіршуватись. Власнику сайта (без досвіду) досить тяжко оцінити якість роботи. Також фрилансери можуть завищувати вартість на свій розсуд, бувають ситуації що робота займає десять хвилин, а ціна на таку роботи рахується в тисячах.

Зручна адміністративна частина та наявність інструкцій

Для власників сайтів, які мають досвід у роботі з адмінками сайтів, opencart буде зрозумілою та зручною в користуванні системою. Для новачків є сотні відео-уроків по адміністративній частині опенкарт.

Рекомендації від Webosnova

Використовуйте готові збірки або шаблони для опенкарт

Є декілька популярних маркетплейсів та авторів шаблонів, які замовник може придбати за помірний бюджет.
Популярні маркетплейси: octemplates, themeforest, templatemonster. Обирайте той шаблон, який максимально підходить під бізнес-задачу.

Не редагуйте програмний код збірки або шаблону

За потреби замовте мінімальні правки, наприклад: зміна кольорової гами сайту. Але не редагуйте програмний код, це дорого і потребує великого досвіду, використовуйте готові модулі, які не суперечать існуючому функціоналу збірки.

Не працюйте з фрилансерами та не міняйте підрядника

Працюйте лише з довго існуючими компаніями, зареєстрованими офіційно, тільки такі компанії зможуть розробити сайт якісно та надати гарантії. Фрилансери - це ненадійний спосіб розробки сайту.

Не намагайтесь знайти дешевше

Розробка сайтів на опенкарт - це вже давно стандартизований процес на який існують сформовані ціни, яких дотримуються офіційні компанії. Демпінг цін завжди має причини, як правило - відсутність досвіду.

Ціна на розробку сайтів Opencart

Ціна магазину на Опенкарт Ціна Терміни розробки
Готовий інтернет-магазин 15 000 грн. 5 днів
Готова збірка від компанії Webosnova (не OpenCart) 100 000 грн. 1 міс.
Інтернет-магазин з шаблонним дизайном 150 000 грн. 2 міс.
Інтернет-магазин з ексклюзивним дизайном від 200 000 грн. від 3 міс.